تماس با کارشناس فروش:09123649705

 

menuordersearch
ahaniranian.com
۱۳۹۹/۳/۹ جمعه
(0)
(0)
لوله گلخانه ای | قیمت لوله گلخانه | خرید لوله گلخانه ای به قیمت روز
لوله گلخانه ای | قیمت لوله گلخانه | خرید لوله گلخانه ای به قیمت روز

خریدو سفارش لوله گلخانه ای


افراد زیادی هستند که گلخانه را از قاب‌‌‌‌های پی وی سی ساخته و آنها را با ورق‌‌‌‌های پلاستیکی می‌پوشانند. اگر از پلاستیک محافظت نشده در برابر اشعه ماوراء بنفش استفاده نمی‌کنید، پوشش گلخانه احتمالاً یک سال دوام نخواهد داشت. البته مواد پلاستیکی خاصی وجود دارد که با صرف هزینه بالاتر در برابر اشعه ماوراء بنفش تا ۴ سال مقاومت دارد.
ساختار گلخانه که از لوله تشکیل شده می‌تواند از آلومینیوم، فولاد گالوانیزه، چوب یا پلاستیک ساخته شود. هر ماده از ساختار و نوع پانل متفاوتی برخوردار است که با آنها بهتر کار می‌کند. به عنوان مثال، فولاد برای ورق‌‌‌‌های پلی اتیلن یا پارچه‌‌‌‌های پلی وینیل کلرید (PVC) مناسب است.

انتخاب مواد لوله کشی PVC همانطور که در مجرا‌‌‌‌های برقی و لوله‌‌‌‌های آب استفاده می‌شود، به طور خاص برای افراد کم درآمد در کشور‌‌‌‌های در حال توسعه مورد توجه قرار می‌گیرد زیرا مواد PVC ارزان و در دسترس در دسترس هستند. گلخانه برای رشد محصولات کشاورزی در مناطقی که مردم در آن زندگی می‌کنند ایده آل است.


سازه گلخانه ای از چه موادی تشکیل می‌شود؟

در قاب بندی و استفاده از لوله گلخانه دسترسی به مصالحی که به عنوان سایدینگ استفاده می‌شود لازم است. اما یک فریم نامناسب می‌تواند به معنای یک قاب ناپایدار باشد که هرگز واقعاً تبدیل به یک سازه مناسب نخواهد شد. اگر قاب اولیه از سازه گلخانه ای به درستی ساخته نشود، بعداً متوجه خواهید شد که دارای ترک و شکافهایی است که در برابر تهاجم حشرات و حیوانات کوچک عملا بی دفاع است.

برخی سازه‌‌‌‌های گلخانه به صورت کیت فروخته می‌شوند که هیچ گزینه ای برای انتخاب مواد قاب در اختیار شما قرار نمی‌دهند، اما اگر در حال ساخت گلخانه بر اساس سلیقه خود هستید، می‌توانید لوله را از موادی که برای ساختار قاب استفاده می‌کنید انتخاب کنید.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید با چهار گزینه رایج در زمینه برپا کردن گلخانه ها در نظر بگیرید: چوب، آلومینیوم، فولاد گالوانیزه و لوله پلاستیکی پی وی سی.


سازه گلخانه ای از جنس چوب


یکی از مواد که به عنوان لوله برای ساخت گلخانه به کار می‌رود یعنی چوب، ماده ای طبیعی است که باعث ایجاد ساختار کلاسیک گلخانه ای می‌شود. اما چوب از نظر قاب برای گلخانه تا حدودی غیرممکن است، مگر اینکه سازه ای که در حال ساختن آن است بیشتر به یک اتاق آفتاب گیر شبیه باشد.

چوب از عایق مناسبی برخوردار است و ساخت و مونتاژ آن در قاب بسیار آسان است. اما گلخانه ها تر هستند، فضا‌‌‌‌های مرطوب و بیشتر چوب در نهایت با وجود ادامه رطوبت موجود در گلخانه، دچار پوسیدگی می‌شود.

اگر از چوب به عنوان لوله برای ساختن گلخانه استفاده می‌کنید، یک گونه با مقاومت شناخته شده در برابر رطوبت و پوسیدگی، مانند سرو یا چوب قرمز را انتخاب کنید. یا، از چوب تصفیه شده شیمیایی که برای استفاده در فضای باز طراحی شده است بهره بگیرید.استفاده از سیلر هر چند سال باعث افزایش عمر آن می‌شود.


سازه گلخانه ای از جنس آلومینیوم


آلومینیوم یک ماده بسیار سبک و عالی است – در نتیجه قرار گرفتن در معرض عناصر زنگ نمی‌زند و تجزیه نمی‌شود. اما آلومینیوم خیلی قوی نیست و در هنگام استفاده در قاب به عنوان لوله گلخانه ای، قطعات پشتیبانی باید یا از قطعات سنگین ساخته شوند یا برای مقاومت دو برابر شوند.

با این حال، آلومینیوم بخاطر انعطاف پذیری مناسبی برای صفحه‌‌‌‌های شیشه ای یا پلی کربنات ارائه می‌دهد. آلومینیوم را می‌توان در هر رنگی که انتخاب کردید رنگ آمیزی یا آنودایز کرد.

سازه گلخانه ای از جنس گالوانیزه و استیل
سومین متریال برای سازه گلخانه ای یعنی فولاد گالوانیزه ماندگاری زیادی داشته و در عین حال هزینه کمتری نسبت به بقیه مواد دارد.

از آنجا که فولاد بسیار قوی و مقاوم است، گلخانه شما به قطعات قاب بندی کمتری احتیاج دارد، به این معنی که سایه‌‌‌‌های کمتری در گلخانه تشکیل می‌شوند. با این حال، اکثر فریم‌‌‌‌های فولادی که به عنوان لوله گلخانه ای به کار می‌روند، به گونه ای طراحی شده اند که از فیلم‌‌‌‌های پلی اتیلن استفاده می‌شود تا از شیشه‌‌‌‌های جامد یا پانل‌‌‌‌های پلی کربنات.

گلخانه ها با قاب‌‌‌‌های فولادی گالوانیزه و پوشش فیلم پلی اتیلن در بین پرورش دهندگان تجاری محبوب هستند، اما در مکان‌‌‌‌های مسکونی به خصوص جذابیتی ندارند. یک از معایب بزرگ برای لوله گلخانه ای از جنس فولاد گالوانیزه این است که در نهایت پوشش گالوانیزه از بین می‌رود و زنگ می‌زند.

 

انواع لوله‌‌‌‌های گالوانیزه :


از لوله‌‌‌‌های گالوانیزه که میتوان برای ساخت گلخانه استفاده مرد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

لوله گالوانیزه سبک
لوله گالوانیزه کشاورزی
لوله گالوانیزه صنعتی
لوله گالوانیزه سنگین

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بیرون و داخل لوله گلخانه، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می‌شود. لوله گالوانیزه سازه گلخانه ای به روش متداول استفاده از گالوانیزه گرم به روش غوطه وری و طبق استاندارد انجام می‌گردد.

مشخصات محصول تولیدى سازه گلخانه، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.


سازه گلخانه ای از جنس PVC


سازه گلخانه ای از جنس پلاستیکی PVC کم هزینه، سبک (قابل حمل) و مونتاژ آن بسیار آسان است. قاب ساخته شده از یک لوله پلاستیکی به سختی فلز یا چوب نیست، اما این صنعت در حال رسیدگی به طرح هایی است که دارای تکیه گاه‌‌‌‌های فلزی به همراه قاب PVC است.

همچنین از این مزیت برخوردار است که باعث کاهش گرمای کمتری نسبت به قاب فلزی می‌شود. لوله هایی با قاب‌‌‌‌های PVC تقریباً همیشه از فیلم پلی اتیلن برای دیوارها استفاده می‌کنند.

یکی از عیب‌‌‌‌های لوله‌‌‌‌های پی وی سی خراب شدن تدریجی در اثر نور خورشید است. اما یک گلخانه با لوله گلخانه ایPVC که دارای لوله هایی است که از اشعه ماوراء بنفش محافظت می‌شوند حداقل باید ۲۰ سال طول قابل استفاده خواهد بود. اشکال دیگر این است که لوله‌‌‌‌های قاب باید به قطر بزرگ باشند تا کمبود نسبی PVC را جبران کند و بنابراین قاب، سایه‌‌‌‌های بیشتری نسبت به یک قاب فلزی ریخته است.

در نهایت سازه هایی که از لوله گلخانه با جنس فلزی ساخته شده و با فیلم پلاستیکی شفاف پوشیده شده اند، محفظه ای کامل را فراهم می‌کنند و می‌تواند به منافذ، سایه ها، سیستم‌‌‌‌های آبیاری و نورپردازی مجهز باشد. گلخانه ها می‌توانند شرایط رشد بهینه بسیار کنترل شده ای را برای گیاهان فراهم کرده و از آنها در برابر خطرات محیطی یا شرایط غیرقابل مهار در فضای بیرونی محافظت کنند.

اگر پایه ای وجود نداشته باشد، می‌توان محصولات گلخانه ای را در ظروف، نیمکت و یا در خاک کشت کرد.
برای انجام عملیات برپایی سازه‌‌‌‌های بزرگتر، قطعا به قاب‌‌‌‌های بزرگتر و پایه‌‌‌‌های بلندتر و مقاوم تر نیاز خواهد بود.


کدام سایز لوله گالوانیزه گلخانه ای کاربرد بیشتری دارد؟

معمولا از همه سایز‌‌‌‌های لوله گالوانیزه گلخانه استفاده می‌شود اما طبیعتا برخی از سایز ها ممکن است کاربرد بیشتری نسبت به سایر سایز‌‌‌‌های موجود در بازار داشته باشند.

سایز هایی که دارای کاربرد‌‌‌‌های بسیار بیشتری در صنعت گلخانه می‌باشند عبارتند از ¾ اینچ، ۱/۲ اینچ و ۱ اینچ دارای کاربرد‌‌‌‌های بسیار زیادی می‌باشند.

زیرا معمولا وزن سبک تری داشته و حمل و نقل و همچنین تغییر شکل آنها بسیار ساده تر است. از طرفی برای نصب نیز سرعت عمل را بیشتر نموده و نیاز به زمان کمتری برای احداث گلخانه است.

بدین ترتیب معمولا اغلب افراد و شرکت هایی که گلخانه احداث می‌کنند، از لوله هایی با سایز‌‌‌‌های معرفی شده استفاده می‌کنند.

البته سایر ساز ها نیز در سراسر کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از این رو شرکت‌‌‌‌های تولیدی سایزبندی لوله گالوانیزه گلخانه ای را به صورت کامل و بین ۱/۲ الی ۴ اینچ این لوله ها را تولید و روانه بازار می‌کنند


مزایای لوله‌‌‌‌های گالوانیزه گلخانه ای :


لوله گالوانیزه دارای مزیت‌‌‌‌های بسیار زیادی است. یکی از بهترین مزایایی که لوله‌‌‌‌های گالوانیزه داشته، روکش گالوانیزه آنها است.

زیرا روکش روی می‌تواند عمر این لوله ها را بسیار بیشتر نماید. معمولا لوله گلخانه ای PGCO به خاطر روکش روی که داشته، دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی‌شوند.

این موضوع باعث می‌شود که سال ها بتوان از این لوله بدون اینکه معیوب شوند، استفاده نمود. این موضوع هزینه‌‌‌‌های گلخانه را تا حدودی کاهش می‌دهد.

بدین ترتیب معمولا از لوله گالوانیزه PGCO در احداث گلخانه‌‌‌‌های مختلف استفاده می‌شود. آبکاری لوله‌‌‌‌های گالوانیزه به صورت گرم نیز امکان پذیر است. آبکاری گرم می‌تواند کیفیت این لوله ها را افزایش دهد. بدین ترتیب مصرف کننده از این لوله رضایت بسیار بیشتری خواهد داشت.

موجود بودن انواع اتصالات برای لوله گالوانیزه گلخانه ای نیز می‌تواند یکی از مزایای این محصولات به شمار برود. زیرا باعث راحتی و سرعت در نصب این لوله ها برای احداث یک گلخانه نیز می‌شود. بدین ترتیب استفاده از لوله گالوانیزه گلخانه PGCO از نظر اقتصادی نیز می‌تواند بسیار مقرون به صرفه باشد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

برای اطلاع از قیمت حفاظ درب آکاردئونی و انواع آردواز و همچنین حفاظ دیوار با کارشناسان حفاظ سازه در تماس باشید

برای خرید بهترین حفاظ پنجره در نمونه‌‌‌‌های متحرک ،فرفورژه ،مدرن و ساده همین حالا مشاوره رایگان بگیرید.

call us