تماس با کارشناس فروش:09123649705

 

menuordersearch
ahaniranian.com
۱۳۹۸/۶/۲۶ سه شنبه
گروه پایگاه خبری تحلیل فولاد
گروه پایگاه خبری تحلیل فولاد

 پایگاه خبری تحلیل فولاد

با افزایش قیمت نفت در اوایل دهه 60 میلادی، منطقه خاور میانه دستخوش تغییرات وسیع اقتصادی شد. این تغییرات به توسعه اقتصادی این منطقه منجر گردید. از اولین نشانه های تغییر، افزایش سطح زندگی و طبعا افزایش تقاضای کالاهای ساخته شده بود که زیربنای بسیاری از آن ها را فولاد تشکیل می داد. ایران در همان دهه، صاحب صنعت فولاد شد و تا به امروز به گسترش آن ادامه داده است. برنامه ایران برای رسیدن به مرز 40 میلیون تن فولاد خام است. دیگر کشورهای منطقه خاورمیانه هم در صنعت فولاد سرمایه گذاری کرده اند. تا آنجا که از سال 2015 در این صنعت، منطقه خاور میانه به خودکفایی رسید. ولی در مقایسه با رشد صنعت فولاد، بخش خدمات با نسبت کمتری توسعه پیدا کرده است. بخصوص در ایران سهم بانک، بیمه و تجارت در توسعه صنعت فولاد متناسب با رشد این صنعت نبوده است. اطلاعات از دیرباز از ابزارهای موثر در تجارت بوده است. بخصوص در دنیای امروز با وابستگی و نزدیکی بازارها، اطلاعات خود به یک صنعت تبدیل شده است. در ایران اطلاعات اقتصادی هنوز جایگاه خود را به دست نیاورده است علی رغم این که هر روز نیاز به این اطلاعات بیشتر احساس می شود. با پذیرفتن این اصل که توسعه وابسته به اطلاعات است ما سیستم اطلاع رسانی در زمینه فولاد را در سال 1374 تحت نام " مرکز خدمات فولاد ایران" راه اندازی کردیم. با توجه به عدم وجود اینترنت در آن زمان ، این سیستم از طریق ارسال فاکس به طور هفتگی اطلاعات مربوط به قیمت ها را در اختیار علاقه مندان و دست اندرکاران قرار می داد. از سال 1379 فعالیت ما از طریق اینترنت در دسترس همگان قرار گرفت و بالاخره در سال 1393 از طرف دولت جمهوری اسلامی به نام "ایفنا" پایگاه خبری تحلیلی فولاد رسمیت یافت. ** این پایگاه خبری ( ایفنا) جایگزین مرکز خدمات فولاد ایران شد. صاحب امتیاز ایفنا همچنان گروه همکاری های اقتصادی است و مدیر مسئول آن آقای محمد چیت ساز می باشد.**

ما دو اصل را پایه فعالیت خود قرار داده ایم:

1- افزایش و ارتقا دانش فولاد و تجارت آن
2- نزدیک کردن تجارت و تولید فولاد به یکدیگر از راه بالا بردن حجم اطلاعات و ارتباطات

هدف اصلی ما خدمت رسانی به صنعت فولاد در ایران است. از نگاه ما بخش های دیگر جزء الزامات صنعت هستند، هرچه وسعت بخش خدمات بیشتر باشد صنعت فولاد قابلیت توسعه، به روز رسانی و رقابت بیشتری خواهد داشت.
با این هدف "ایفنا" جایگاهی است برای همه دست اندکاران اعم از اساتید دانشگاه، مدیران صنعتی، تجار و برنامه ریزان دولت.
آنچه در پیش چشم شماست بخش کوچکی از اطلاعات ماست چرا که همه آن ها نه قابل ارائه در فضای مجازی است نه مورد نیاز همگان، ولی محققا کاستی های زیادی دارد که به لطف و همت شما قابل اصلاح است.
بر ما منت می گذارید با اطلاعات خودتان و یا انتقاداتتان ما را در توسعه صنعت و خدمات بخش فولاد همراهی فرمایید.
آهن ایرانیان اخبار به روز شده صنایع فولاد را به شما ارائه می دهد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر