تماس با کارشناس فروش:09123649705

 

menuordersearch
ahaniranian.com
۱۳۹۸/۶/۲۶ سه شنبه
کارخانه تولیدی ریخته گری فولاد طبرستان
کارخانه تولیدی ریخته گری فولاد طبرستان

مجموعه تولیدی ریخته گری فولاد طبرستان

 

شرکت ریخته گری فولاد طبرستان در سال ۱۳۶۲ با هدف تولید انواع قطعات ریخته گری فولادی و چدن‌های آلیاژی برای صنایع مختلف کشور تاسیس واز سال ۱۳۶۵ آغاز به بهره برداری نمود. این شرکت با بهره گیری از نیروی انسانی مجرب و کار آزموده و با استفاده از تجهیزات و امکانات سخت افزاری و آزمایشگاهی پیشرفته تا کنون هزاران نوع قطعات مختلف برای صنایع کشور تولید و به دفعات تحویل نموده است. فولاد طبرستان با اتکا به دانش فنی و ریخته گری و در راستای نیل به اهداف بلند مدت خود توانسته موفقیت های قابل توجهی در صادرات قطعات ریخته گری به بازارهای اروپایی کسب نماید. از دیگر موفقیها، تولید قطعاتی است که برای اولین بار در ایران تولید گردیده و بسیاری از آنها کماکان در انحصار شرکت ریخته گری فولاد طبرستان می باشد.یکی از مهمترین اهداف این شرکت ، تحقق شعار رفع وابستگی به قطعات ریختگی در شرایط تحریم جهت صنایع داخلی می باشد. در این راستا اقدامات موثری به منظور کاهش وابستگی صنایع سیمان، مس، آهن و فولاد به منابع خارجی صورت پذیرفته است.


 آسیاب های واحد گندله سازی


قطعات آسیاب های گلوله ای
این شرکت از سال 1385 در ادامه گسترش فعاليت‌هاي صادراتي خود در عرصه تولید قطعات آسیاب‌های گلوله ای، همکاری گسترده ای را با شـــرکت Christian Pfeiffer آغاز نمود و موفق به تولید و تحویل بسیاری ازقطعات لاینرهای بدنه آسیاب‌های گلوله‌ای با طرح های Boltless & Semi-Bolted گردید. این‌شرکت تا سال 1388 بالغ بر 2000 تن لاینر به کشورهای اروپایی و آسیایی صادر ‌نمود. ریخته گری فولاد طبرستان در ادامه همکاریهای خود با شرکت کریستین فایفر موفق به مشارکت موثر و فعال در پروژه بهینه سازی آسیاب گندله سازی فولاد مبارکه گردید و مسوولیت تولید قطعات این پروژه را به‌عهده گرفت. نمونه دیگر از همکاریهای ثمربخش این شرکت، مشارکت با دیگر شرکتهای معتبر اروپایی همچون FLSmith در عرصه تولید و تحویل لاینرهای آسیاب‌های گلوله‌ای بوده است.

 

ذوب ریخته گری طبرستان


فرآیند ذوب سازی در فولاد طبرستان با استفاده از کوره‌های قوس الکتریکی و القایی امکان پذیر می‌باشد. وجود دو کورة قوس الکتریکی با ظرفیت نامی ۳ و ۸ تن و یک کوره القایی فرکانس متوسط با دو بوتة ۵۵۰ کیلوگرمی و یک بوته ۵۰ کیلویی جهت فعالیت‌های آزمایشگاهی از تجهیزات قسمت ذوب محسوب می‌شوند. فرآیند ذوب سازی با کنترل و توزین مواد مصرفی آغاز و با تست ترکیب شیمیایی ذوب با استفاده از دستگاه مجهز و کالیبره کوانتومتر ادامه می‌یابد. در پایان فرآیند ذوب و پس از اطمینان از تطابق کامل ترکیب شیمیایی ذوب موجود در کوره با آنالیز شیمیایی مورد نیاز قطعه، اجازة تخلیه ذوب در قالب داده‌ می‌شود.

با آهن ایرانیان می توانید به صورت لحظه ای تولیدی فولا طبرستان را دنبال کنید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر