تماس با کارشناس فروش:09123649705

 

menuordersearch
ahaniranian.com
(0)
(0)
لوله گاز API سپاهان ای پی آی

لوله api سپاهان اصفهان قیمت به روز

مشخصات فنی لوله API


موسسه نفت آمریکا (American Petroleum Institute) که به اختصار API نامیده می­شود، بزرگترین و تنها موسسه­ی ملی تامین کننده­ی همه جانبه­ی تجهیزات صنایع نفت و گاز خام در ایالت متحده­ی آمریکا می­باشد. انجمن دارای بیش از 625 عضو از بین شرکت­های بزرگ بوده که در صنایع اکتشاف و تولید و بازاریابی نفت، خطوط لوله و تجارت دریایی و ارائه­ی خدمات فعالیت دارند. ماموریت موسسه نفت آمریکا برقرای امنیت در صنعت سراسر جهان و به منظور بالا بردن اطمینان جهانی برای سرمایه­گذاری در صنعت نفت و گاز طبیعی آمریکا می­باشد.

 

استانداردهای لوله API


API شامل 685 استاندارد و دستورالعمل­های اجرائی می­باشد. تعداد زیادی از این استاندارد­ها در قوانین دولتی و فدرال گنجانیده شده­اند و همچنین در موسسه بین المللی استاندارد سازی (International Standardization Organization (ISO)) به تصویب رسیده­اند. فعالیت­های API طی 85 سال گذشته منجر به پیشرفت تجهیزات صنایع نفت و پتروشیمی و همچنین استاندارد­های عملیاتی شده است. استاندارد­ها و دستورالعمل­های اجرائی API شامل همه­ی بخش­های صنعت نفت و گاز می­باشند و کلیه­ی استاندارد­ها برای استفاده­ی کاربردی از تجهیزات و مواد قابل تعویض و روش­های مهندسی بدون نقص، قابل استفاده هستند.

 

متریال انتخابی مورد استفاده در کاربرد­های نفتی می‌بایست الزامات استاندارد­های موسسه نفت آمریکا (API)، انجمن تست مواد آمریکا (ASTM) و موسسه­ی ملی استاندارد­های آمریکا (ASNI) را در برداشته باشند. کلیه­ی استاندارد­ها دارای طراحی پیچیده همراه با مشخصات و آزمایش­های استاندارد­سازی می­باشند. خطوط لوله­ی طراحی شده بر اساس این استاندارد­ها، از نظر کیفی و ایمنی طراحی قابل اعتماد می­باشند.

 

گرید لوله API


گرید لوله در واقع توضیح دهنده­ی متریال یا جنس لوله می­باشد. استاندارد­های مختلف، تعاریف مختلفی برای جنس­ لوله­های آب، نفت و گاز تعریف کرده­اند. هر گرید لوله، ترکیب شیمیایی، خواص مکانیکی و شیمیایی و در نتیجه کاربرد و مشخصات منحصر به فرد خود را دارد.

 

استاندارد API 5CT


استاندارد­های API 5CT مشخصات الزامی گرید­های API لوله­های فولادی مورد استفاده در جداره و مغزی چاه را مشخص می­کند.

این استاندارد معادل با استاندارد ISO 11960 می­باشد. در این استاندارد، گریدهای لوله­های فولادی به دسته­های H40، J55، K55، N80-1، L80-Q، L80-9Cr، L80-13Cr، C90-1، T95-1، C110، P110 و Q125 تقسیم بندی می­شوند. انتخاب فولاد مورد استفاده در هر سیستم وابسته به شرایط کاری می­باشد. در سیستم­های نفت و یا گاز طبیعی، زمانی که مقدار بسیاری کمی از هیدروژن سولفید (H2S) به صورت محلول حضور داشته باشد، شرایط سرویس ترش نامیده می­شود. گاز هیدروژن سولفید علاوه بر این­که برای سلامتی انسان و سایر موجودات زنده خطرناک می­باشد،به طور قابل توجهی عملکرد لوله­های فولادی را تحت اثر قرار می­دهد. حضور هیدروژن سولفید و اثر منفی آن بر فولاد منجر به ترک خوردگی همراه با تنش (SCC ) می­شود. با توجه به شرایط کاری نامناسب در حضور هیدروژن سولفید، گرید­های فولادی API باید با دقت بیشتری انتخاب شوند.کنترل پارامتر­های بحرانی مانند ریز ساختار، ترکیب شیمیایی، عملیات­های حرارتی حین فرآیند منجر به افزایش یافتن مقاومت به ترک خوردن در اثر خوردگی توام با تنش ناشی از حضور هیدروژن سولفید می­باشند. این گرید­های اختصاصی، به طور قابل توجهی مقاومت فولاد­های API را افزایش داده و مطابق با استاندارد­های NACE TM 0177 و IRP 1.8 تولید می­شوند.

 

گرید­های API قابل استفاده در شرایط معمول سرویس شامل فولاد­های زیر می­شوند:

 

API H40: متریال متداول مورد استفاده در خطوط لوله بر اساس مشخصات تعیین شده در استاندارد API 5T می­باشد.

API J55: این فولاد نیز مورد استفاده زیادی در خطوط لوله داشته، و شباهت زیادی به گرید API K55 دارد، اما گرید J55 تنش تسلیم کمتری نسبت به K55 دارد.

API K55: این گرید بیشترین استفاده را در جداره­های چاه داشته و مطابق با الزامات API 5CT ساخته و مورد استفاده قرار می­گیرد.

API N80 TYPE I: گرید ارزان قیمت قابل جایگزینی با گرید API N80 کوئنچ و تمپر شده (دیواره هایی با ضخامت کمتر از inch 0.5) می­باشد. انرژی جذب شده از تست ضربه می­بایست شرایط API SR16 را برآورده کرده که کمتر از انرژی جذب شده برای فولاد N80 کوئنچ و تمپر می­باشد.

API N80 Q: متریال ساخته شده مطابق با استاندارد API 5CT بوده و می­بایست کوئنچ و تمپر شود.

API R85: گرید API با الزام استحکام تنشی در محدوده گرید­های T95 و USS C95 بوده با این تفاوت که الزامی برای سختی آن در استاندارد تعیین نشده و مطابق با استاندارد نیازی به انجام آزمون برای بررسی خوردگی توام با تنش سولفیدی نمی­باشد و به همین دلیل برای استفاده در چاه­های ترش توصیه نمی­شود.

 

مشخصات فنی لوله گاز سپاهان


لوله گاز API سپاهان - لوله گاز خانگی در شاخههای 6 متری تولید و به بورس لوله و اتصالات عرضه میشود. گروه صنعتی سپاهان این لولههای گازی را از ورق آهن Gr_BPSL2 تولید میکنند. همچنین در لیست مشخصات انواع لوله گاز API و درزدار سبک، ضخامت لوله و وزن لوله نیز نوشته شده که با توجه به مهندسی لولهکشی ساختمان و پروژه خود میبایست بررسی نمایید که این نوع لولهها برای کار شما مناسب خواهد بود یا باید از لوله مانیسمان برای لوله کشی گاز استفاده نمایید. همچنین از دیگر مشخصات فنی لوله گاز که در لیست آن نوشته شده تعداد هر شاخه در بندیل آن و وزن کل بندیل میباشند.
مشخصات فنی لوله مانیس گاز خانگی سایز 1/2 اینچ با ضخامت 2.8 میلی متر و وزن هر متر لوله گاز 1/2 اینچ نیز 1.28 کیلوگرم است. وزن شاخه شش متری لوله گاز 7.68 کیلوگرم است. در هر بندیل خروج پیدا کرده از کارخانه لولهسازی سپاهان اصفهان در این سایز 169 عدد لوله یک دوم اینچ API است.
ضخامت لوله گاز خانگی سایز 3/4 اینچ یک دهم میلی متر بیشتر از سایز قبلی بوده و 2.9 میلیمتر است. وزن یک متر لوله گاز خانگی سه چهارم اینچ 1.7 کیلوگرم و وزن شاخه کامل این لوله 10.7 کیلوگرم است.
لوله گازی API 5L سایز یک اینچ ضخامت 3.4 میلیمتر داشته و برای مصارف توکار استفاده میشود. وزن یک متر لوله گازی یک اینچ 2.56 کیلوگرم است و قیمت آن را نیز میتوانید با شمارهگیری با مجموعه گالواپایپ بورس فروش و ارائه قیمت آنلاین بازار لوله و اتصالات آهن ایرانیان، 09123649705 تماس حاصل فرمایید.
ضخامت لوله مانیسگاز سایز 1/41 اینچ 3/6 میلی متر بوده و وزن کل شاخه 6 متری این سایز نیز 20.58 کیلوگرم است. انواع لوله مانیسمان و لوله گازی به صورت کیلویی هم به فروش میرسند و همانطور که در بالا ذکر کردیم قیمت لوله مانیسمان کیلویی هم از قیمت لوله گاز بیشتر خواهد بود.

 

اطلاعات کلی در موردلوله گاز تو کار (مانیس گاز)

 

لوله های گاز ویژه سپاهان برای مصارف خانگی تحت استانداردهای بین المللی API 5L و ملی ISIRI 3574 با برند ثبت شده مانیس گاز، جایگزین لوله های     بدون درز(شناخته شده با نام مانیسمان) در لوله کشی های توکار ساختمان شده است. برگزاری جلسات متعدد تیم های کارشناسی سپاهان با بازرسین نظام مهندسی استان ها و انجام موفقیت آمیز آزمایشاتی به مراتب سخت گیرانه تر از الزامات استاندارد ISIRI 3360 مربوط به لوله گاز خانگی منجر به اخذ مجوزهای لازم برای جایگزینی لوله های مانیس گاز سپاهان بجای لوله های بدون درز گردیده است.

شرکت گروه صنعتی سپاهان (با مسئولیت محدود) در تاریخ ۲۴/۸/۱۳۵۲ تحت شماره ۱۱۷۴ در اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی اصفهان و سپس براساس مصوبات مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۴/۹/۱۳۵۵، در تاریخ ۳/۳/۱۳۵۶ در تهران تحت شماره ۲۸۳۳۲ به نام شرکت گروه صنعتی سپاهان (سهامی خاص) به ثبت رسیده است.

به موجب صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۲۰/۱۱/۱۳۷۸، نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شده است. ضمناً شرکت طبق مصوبه مورخ ۲۶/۱۰/۱۳۷۹ هیأت محترم پذیرش، به عضویت سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. مرکز اصلی شرکت در تهران و کارخانه آن در اصفهان واقع است.

نام کالا واحد فروش
محل بارگیری
قیمت
لوله گاز API سپاهان (4 اینچ)قیمت لوله گاز 100 سپاهان کیلو گرم
کارخانه
تومان
۱۴۰۳ بیست و هفتم فروردین
لوله گاز API سپاهان (4 اینچ)
قیمت لوله گاز 100 سپاهان
+
_
لوله گاز API سپاهان (3 اینچ)قیمت لوله گاز 80 سپاهان کیلو گرم
کارخانه
تومان
۱۴۰۳ بیست و هفتم فروردین
لوله گاز API سپاهان (3 اینچ)
قیمت لوله گاز 80 سپاهان
+
_
لوله گاز API سپاهان (1/2 2 اینچ)قیمت لوله گاز 65 سپاهان کیلو گرم
کارخانه
تومان
۱۴۰۳ بیست و هفتم فروردین
لوله گاز API سپاهان (1/2 2 اینچ)
قیمت لوله گاز 65 سپاهان
+
_
لوله گاز API سپاهان (2 اینچ)قیمت لوله گاز 50 سپاهان کیلو گرم
کارخانه
تومان
۱۴۰۳ بیست و هفتم فروردین
لوله گاز API سپاهان (2 اینچ)
قیمت لوله گاز 50 سپاهان
+
_
لوله گاز API سپاهان (1/2 1 اینچ)قیمت لوله گاز 40 سپاهان کیلو گرم
کارخانه
تومان
۱۴۰۳ بیست و هفتم فروردین
لوله گاز API سپاهان (1/2 1 اینچ)
قیمت لوله گاز 40 سپاهان
+
_
لوله گاز API سپاهان (1/4 1اینچ)قیمت لوله گاز 32 سپاهان کیلو گرم
کارخانه
تومان
۱۴۰۳ بیست و هفتم فروردین
لوله گاز API سپاهان (1/4 1اینچ)
قیمت لوله گاز 32 سپاهان
+
_
لوله گاز API سپاهان (1 اینچ)قیمت لوله گاز 25 سپاهان کیلو گرم
کارخانه
تومان
۱۴۰۳ بیست و هفتم فروردین
لوله گاز API سپاهان (1 اینچ)
قیمت لوله گاز 25 سپاهان
+
_
لوله گاز API سپاهان (3/4 اینچ)قیمت لوله گاز 20 سپاهان کیلو گرم
کارخانه
تومان
۱۴۰۳ بیست و هفتم فروردین
لوله گاز API سپاهان (3/4 اینچ)
قیمت لوله گاز 20 سپاهان
+
_
لوله گاز API سپاهان (1/2 اینچ)قیمت لوله گاز 15 سپاهان کیلو گرم
کارخانه
تومان
۱۴۰۳ بیست و هفتم فروردین
لوله گاز API سپاهان (1/2 اینچ)
قیمت لوله گاز 15 سپاهان
+
_

برای اطلاع از قیمت حفاظ درب آکاردئونی و انواع آردواز و همچنین حفاظ دیوار با کارشناسان حفاظ سازه در تماس باشید

برای خرید بهترین حفاظ پنجره در نمونه های متحرک ،فرفورژه ،مدرن و ساده همین حالا مشاوره رایگان بگیرید.

call us